Kezdőoldal Termékleírás Felhasználási útmutató Árak Partnereink Elérhetőségek

Nagyobb terméstömeg!

Nagyobb virágátmérő!

Mély zöld levelek!

Laza, levegős gyökérkörnyezet!

Tápanyagban gazdag talajkondicionáló!

Fokozatos tápanyag leadás!

Kiváló talajélet!

Természetes anyagokból készült, ez nem vegyszer!

Legalább 50 %--kal kevesebb öntözővíz!



www.hollandalma.hu


Termékleírás

A gyökéritató szerepe a gyökérkörnyezetben:

Ha a nyílásával felfelé áll a talajban, akkor az esővíz, öntözővíz egy része a cellában (csövecskék belsejében) "csapdába esik", mint egy tálka, úgy viselkedik.

víz

Ilyenkor a bennrekedt víz a cella falából tápanyagot old ki és a keletkezett oldat a cellán belül ott is marad. Maga a gyökéritató csövecske, mint egy táprúd, fokozatosan adja le magából a tápanyagot, de a táprúddal ellentétben, itt jóval kisebb a tápanyag "kimosódás" sebessége, azaz a műtrágyával ellentétben, hosszú távon fejti ki hatását a vízforgalomtól és a talajban lévő mikroorganizmusok (bacik, gombák) számától függően.
A gyökéritatóval ellátott gyökérkörnyezetben egy bacilusokkal teli "lakópark" létesül a talajélet számára. A laza, levegős szerkezetben a növény és a mikroorganizmusok versengenek a tápanyagért. A növény gyökérzete behálózza ezt a "lakóparkot" és a bacilusok, gombák áldásos tevékenysége folytán a növények számára felvehető állapotba hozzák a nehezen felvehető makro és mikroelemeket.
Ha a nyílásával lefelé áll a talajban a cella, akkor levegőztet. A talajban, térállástól függetlenül, víz hatására tápanyag oldódik ki.

levegő

A gyökéritató gyártástechnológiája teszi lehetővé, hogy fokozatos tápanyagleadás valósul meg. A cellák több éven keresztül biztosítják a morzsalékos, laza szerkezetet.
A cellák gyártása során felhasznált természetes anyagok a talaj kilúgozódását hatásosan lassítják.
A gyökéritató alkalmazásával jóval kevesebb víz felhasználás érhető el.
Amennyiben hosszabb időn keresztül elmarad a csapadék, a locsolás, akkor a gyökerek bizonyítottan a nedvesség irányába növekednek. Szárazságkor a cellákban rekedt víz mentőöv a növények és a talajélet számára.
A talaj egészének vízáteresztő képessége túlzott vízterhelés esetén megmarad. Csak a cellák fogják vissza a vizet.
Száraz talajban a növények gyökere nehezen fér hozzá a tápanyaghoz. Ha hozzá is jut, akkor azt a növény a gyökérzete növekedésére fordítja.
Túl nedves talajban, levegő hiányában, a növények nehezen táplálkoznak.
Túl tömör, kötött talajban is levegőhiánnyal küszködik a növény, a víz nehezen talál járatokat magának. Levegőtlen talajközegben a mikroorganizmusok élettere korlátozott és "átalakító" tevékenységük nem szolgálja a növényt. Óriási jelentőséggel bír a talajoldat kémhatása. Egyes kivételektől eltekintve a tapasztalat azt bizonyítja, hogy a növények a tápelemeket akkor tudják felvenni, ha a gyökérkörnyezet pH értéke 6-6,5. Kísérleteink a pH ingadoztatását ígéretesebbnek találja.

Vizsgálati eredmények - kivonat letöltése PDF formátumban

Bodza mérési jegyzőknyv - kivonat letöltése PDF formátumban

Tanulány egynyári virágok újratelepítéséről - kivonat letöltése PDF formátumban

 

Delap.hu

.

oazis.hu

oazis.hu

Kezdőoldal Termékleírás Felhasználási útmutató Kiszerelések Partnereink Elérhetőségek